Homepage@jober.se
 
Klass

Eclectic result Veteranerna Haninge GK 2017 Alla resultat

Results F-namn E-namn Golf_id Röd Slinga Gul Slinga Blå Slinga Totalt HCP Resultat Plac.
Hål 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sum 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sum 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sum
PAR 534454434364535443453745435345437110   
=Eagle =Birdie =Par =Boggy =>Boggy
Printer Skriv ut Eclectic Resultatlista 2017 Printer Skriv ut Eclectic Result 2017-Score
Alla resultat=134 St.
BoLundin370402-00953445433536473544235374643624533711022.0881
PaulCarlsson430616-01953445343435453544355384443524533410718.988.12
StureLandgren390907-01043444431431462533345354543523543510111.889.23
RolfLiseborn401207-01853444442535563544344384533624543610918.690.44
BengtAlmgren440715-02053454443436553534356394543635443811322.490.65
UlfNordin400419-01252445442434443534345354543534543710614.591.56
HansJohansson530421-01852446443335452534345354543435443610614.491.67
PerBonny360224-01053446452437563534355394633534543711321.291.88
AllanSvärd450204-02552345433534453443245344443534443510311.191.99
MatsRoliden450630-01953435453537453544344364533534543610916.792.310
JanLagerborg470519-01852545343435553544345384533534443510815.09311
IngvarTörn450128-01652445452536453444345364643534443710915.493.612
JanHammarlund460510-01953456443539453544355384544534443711419.794.313
BörjeGustavson340407-00653445542537553555345405642535543911621.694.414
PeterBjuvberg420607-01953546433538453554346394643644544011722.494.615
SvenSkoglund300414-00653445443537563644355414554624543911721.995.116
WernerPetersen390202-01063456443540553543345374443634543711418.09617
BengtGustavsson390512-01053445443436563534356404543635543911518.796.318
RonnyKindblom411217-01253435343535563545345404543644543911417.296.819
AndersLindeborg441016-01753556453440563535356413642645644012124.196.920
Per-IngeHallin480519-01553445443436463454344374543534543711013.09721
RitvaEdvaldsson490821-01553445453538563544246393643624443611315.697.422
HansLarsson481204-01053545453539463545355404644634654212123.497.623
GertVemmerstad450516-03563455443539553554455415643435443811820.297.824
GöranWinter440803-01653444443435463544245374543534533610810.297.825
ThomasEriksson471021-0164233544243155353434537454253454361046.197.926
UrbanBergman540125-01552445432534453545354385542534543710910.998.127
UlfWallenborg560228-02052456443538553544245374543534553811314.798.328
JanGiese521108-01962345442535453544355385653524543911213.298.829
Per-ÅkeLarsson500320-02153445442536563644355414543525553811516.09930
StenKarlsson401213-01153445443436573545245405653535544111718.09931
ArneWirdbo430702-02153456453540463654344394543635543911818.899.232
RogerKarlsson490101-03053445443436552544255374543634543811111.899.233
TomOrhamn380820-01363556454543573744357455643645444112929.799.334
WeineKarlsson490101-0295334543243345254424535454353454371055.599.535
AgnetaBorgquist420513-02354547643543684534356445554745654613333.010036
LennartGustavsson450319-02153455442638464454355404553635554111919.010037
StureFastén430804-01853435443536463655345414643533543711413.4100.638
ChristinaLagerborg470313-02263555543440553545356414543634533711817.4100.639
JanFrisk470714-01353545443437463645356425643635544112019.3100.740
SuneSiesjö350406-01253446453640572654356435554634544112422.6101.441
EvaVidmo511002-01963455443539553644366424643635554112220.5101.542
BengtBolin460723-01853557354643554664346435643554544112725.4101.643
JonnyPetersson540519-00953456442437453534355374544634543911311.010244
BerntBergström441213-01554435443537454545345394544635544011613.9102.145
RolfAnnerberg481215-02452456542538563645456444653335654012219.6102.446
TommyLeidebrant480903-02953556543541453554355395643535554112118.5102.547
KjellEricsson480702-01653556443439453534345365543634543911411.5102.548
EsaRäisänen560820-01353456452539554556345424554534654112218.1103.949
GöranHansson490316-02253546443539563545354405643434543811713.010450
JanerikHård430812-01962556544542565655455464653645654413227.8104.251
BjörnStåhl461021-02453545453438563655365444553634554012217.7104.352
OlleOldmar380523-01263446543540573545356435644635644312621.7104.353
Per-OlofKarlsson470531-06654556563544574565355454644535554113025.6104.454
HansStrömberg370216-00453446533538562554357425543645554212217.3104.755
TomasLundström510916-0145344544243545344524536554353454381094.3104.756
StureAhlqvist300724-00284456553646673665466495654635754614136.010557
BengtIvarsson441008-01963556443440563745356445653545544212620.5105.558
PerErlandsson450421-01753556453541563554455425543654554212518.9106.159
Ann-ChristinWiklund480810-02263456453541463654256414654635544212417.8106.260
ElsaEricsson370624-00763556553543473655356445654645544413124.6106.461
LarsEriksson470705-01863445553641563555356436654745654813225.4106.662
OssiKoukkula520807-01953545442537563656346445453534553912013.1106.963
ÅsaOhlsson441013-02463656553645563754266445654734554413325.9107.164
ChristerMattsson470801-01953556433539473555255415654644654512517.5107.565
JohnEiderfors500623-01463456343640573655456465544634554112719.2107.866
AilaHögstedt420910-02162555553541563654256425643635654312618.1107.967
Sven-OlovNorén510721-01654555533439563625356415554545644312315.010868
SiwBergström450629-01763545443539572655356445654635654512819.6108.469
MaudRydeblad450830-01762556554543575645256455754625544313122.5108.570
RitvaMattsson461110-02173556552543574645375465753735654613526.1108.971
AndersHalvarsson430301-01863656543543473444455406653745544512819.010972
StenWerndén330808-00453546453540564655355444653645754512919.9109.173
KjellPehrson390905-00853456453540564656465475554535654313020.6109.474
EthelEklund471015-02363555453642462645256405554644654412616.5109.575
PerBlomstrand520624-02063567552443574645356455644646744613424.011076
MatsNordin551231-0236344845344146354333435554353554391154.8110.277
HansOlsson480720-01353466452540463755345424744644554312514.7110.378
MarianneOlsson450725-01553446553540563645355425654645644512716.4110.679
MalcolmKvarnström381211-01063556443440564655356454754635654513019.011180
UllaCarlsson450928-02573656543645574645466476653645654613826.5111.581
GunvorHeldt-Dahl410906-01463566553544673655356465753646654713725.5111.582
JanStrandh560828-04053557543542563546365435654644554412917.5111.583
GunillaHägglund461009-01764556544544564545346425564645654613220.3111.784
EvaGranlund440505-01364557553646684655457505754645754814432.2111.885
RolandEricsson360406-01073556553645663765458505864855755314836.011286
ElsieGustavsson400920-01274556553646674655366485755646654914330.2112.887
IngerHovander430818-01863557563646684855357515764725754814531.5113.588
LenaEriksson430729-01863557653545574646366475644746754814025.1114.989
Britt-MarieLinnuste500320-01974457653647673755446475653645654513924.011590
GunnarNyman381102-00863456453541684766458545764655665014529.8115.291
StefanAndersson570806-01663456554543454644364404744654574612913.3115.792
IrmgardLarsson410103-00863557655648684655356485554655654614226.3115.793
IngerHedlund451106-01764555453441574655357475644645544313115.2115.894
HansEricson540224-01362456443539555575565486654546534413114.4116.695
GöranJuninger520702-01752466453439662555354414755655654812811.011796
KerstinGustavsson410829-01774657454648783746458525764445664714729.7117.397
BjarneAndersen500728-00154556543542573644366445655644554513113.6117.498
SusanneLagerqvist570809-02663567553545674755467516743645654614224.011899
LeifAlmqvist420526-01063555543642663665376486765546755114122.8118.2100
BertilKarlsson470603-03065558554548674654368496653635754614324.7118.3101
GunnarÖster520104-0025356844354355455435541655463654441288.7119.3102
EvaBjörnemark461008-01863556553543574646357475753856665114121.3119.7103
SiewertOhlsson401027-01064567464648685866467567754747655215636.0120104
Britt-MarieFrisk430403-02473657553647674756457516753845654914724.9122.1105
IngerSiesjö350322-00874667564651684666468546765836755315833.5124.5106
Else-MarieNyman370907-01374654563545684756477545765747875615529.9125.1107
EvaLindgren-Hård441121-02074678654653784856478576754836855216236.0126108
AlfBjörnberg460825-03665557554648775765678584853756855115730.6126.4109
IngemarKarlsson440805-024657664655505738653664957656361075515426.8127.2110
Sven-ErikKjelsson350919-007635655554447104969488655753746754915827.5130.5111
BengtDahlgren480426-0147456104546515736554574771045636555114917.4131.6112
GunnelKlofsten-Pamlin370715-009734676545476105776578616644646664815623.2132.8113
TorstenAlvelid550815-01453778563650766865578585654645664715520.8134.2114
OlofEdhag351008-01694579975661674865368535865766865717135.0136115
RolfPorsborn430505-04175756754551885666577586757954775716628.3137.7116
LottaBecker390614-015104678764759675866467557864756855617030.9139.1117
MarianneEriksson560207-02373566654547974968469625853745844915817.0141118
AnnicaStåhl470314-028846796646566831085467577678948986617933.0146119
ENDAST 2 SLINGOR
SörenJansson440209-024736565635465666653564800000000009414.979.1
OlleHagström440921-0140000000000654755566497655735865210120.480.6
ErnstEriksson460526-023636758445486546543684700000000009513.781.3
ÅkeNäsman420316-0175446966364968484536852000000000010118.582.5
SörenJohansson540711-007535510543747674854345460000000000939.883.2
RolandPamlin380217-0138566777675900000000006965957745811732.984.1
KurtSöderlund511002-0186456567385000000000008755648645310316.286.8
JohnDryden510330-0358696967556100000000007876668876312436.088.0
KerstinJuninger530313-01385549665654000000000058651035555210615.690.4
AndersGellerstig460222-02000000000005651056479576758858876211928.190.9
PeterKäll510524-01353656554847510466945655000000000010211.091.0
MarieWesterling511120-00875597694961000000000067557451065511620.195.9
StenLarsson490613-00885778885763810677848967000000000013034.195.9
HelgaAltmäe500720-017846810666761000000000081075947856312426.897.2
BirgittaStrannerdahl500801-030000000000061031066777628745866755611820.897.2
NiklasBergström570802-0218444865554989579659765000000000011415.298.8